Suunnitteluinsinöörit ja muu henkilökuntamme 

Ota yhteyttä
Insinööritoimisto Teollisuuspalvelu Tenkanen Oy

Teollisuuspalvelu Tenkanen Oy:n palveluksessa työskentelee kokeneita suunnitteluinsinöörejä. Yrityksiä eri puolella Suomea palveleva henkilökuntamme koostuu teollisuussuunnittelun ja -prosessien osaavista asiantuntijoista. Tutustu henkilökuntaamme ja ota rohkeasti yhteyttä. Annamme mielellämme lisätietoja palveluistamme. Voit myös pyytää tarjouksen erilaisista töistä, niin me palaamme asiaan mahdollisimman pian.


Toimipisteemme sijaitsee Satakunnassa, mutta palvelemme yrityksiä ympäri Suomen.

Aki Tenkanen

Aki on yrityksen toimitusjohtaja, 
tehdassuunnitteluinsinööri ja asennusvalvoja.

Yhteystiedot:

  040 680 6950 

 aki.tenkanen@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Johanna Tenkanen

Johanna on toimistosihteeri, vastuualueinaan mm. laskutus ja toimiston yleiset asiat.

Yhteystiedot:

  044 262 9000

 johanna.tenkanen@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Kati Saarni

Kati on mm. layout- ja putkistosuunnittelun parissa työskentelevä suunnitteluinsinööri.

Yhteystiedot:

  040 532 3639

 kati.saarni@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Petteri Ruoko

Petteri on prosesseihin erikoistunut kemiantekniikan insinööri.

Yhteystiedot: 

  040 676 3926

 petteri.ruoko@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Markku Majuri

Markku on LVI- tekniikan osaaja ja insinööri sekä materiaalitekniikan diplomi-insinööri.

Yhteystiedot:

  040 676 4086

 markku.majuri@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Tero Immonen

Tero on putkistojen ja teräsrakenteiden suunnittelun ja lujuuslaskennan asiantuntija ja diplomi-insinööri.

Yhteystiedot:

  040 582 5164

 tero.immonen@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Ville Pelkonen

Ville on suunnitteluinsinööri, joka työskentelee pääasiassa teräsrakenteiden ja putkistojen parissa.

Yhteystiedot:

  044 285 6791

 ville.pelkonen@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Leevi Ahonen

Leevi on suunnitteluinsinööri, hän tekee pääasiassa kone- ja teräsrakennesuunnittelua.

Yhteystiedot:

  040 708 5021

 leevi.ahonen@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Jussi Mahlamäki

Jussi on suunnittelupäällikkö. Hän huolehtii kokonaisuuksista ja kehityksestä.

Yhteystiedot:

  050 599 9279

 jussi.mahlamaki@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Kaija Uusi-Uola

Kaija on toinen yrityksemme projektiassistenteista ja toimii insinööriemme oikeana kätenä.

Yhteystiedot:

  040 198 0823

 kaija.uusi-uola@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Susanna Aho

Susanna on toinen yrityksemme projektiassistenteista ja toimii insinööriemme vasempana kätenä.

Yhteystiedot:

  040 618 3959

 susanna.aho@teollisuuspalvelutenkanen.fi

Jotta sivuston käyttö olisi sinulle sujuvaa ja mainokset kiinnostavia, käytämme kumppaniemme kanssa sivustolla evästeitä. Jos et hyväksy evästeitä, muuta selaimesi asetuksia. Lisätietoja. Hyväksyn evästeiden käytön jatkamalla sivuston käyttöä.